לצאת מהשטאנץ – הצצה (1) אל שבוע האיור 2018

.

(FomA (Fear of missing ART : פוסטים קצרצרים המאפשרים הצצה אל תערוכות מציגות

.

 "לצאת מהשטאנץ" – הצצה (1) אל תערוכות שבוע האיור 2018

שבוע האיור 2018. חמישים תערוכות, עשרות מאיירים-מעצבים-אמנים בוחנים ומאתגרים את גבולות הדיסציפלינה ומציעים מבט רחב על פוטנציאל היצירה תחת הכותרת "איור". בקום איל פו מוצגת התערוכה "מחוץ לשטאנץ" – כותרת תחתיה הוזמנו יוצרים שונים לצאת מתבניות והרגלים ולבחון סוגיות המעסיקות אותם מנקודת מבט אחרת.

ענבל הופמן משתלטת על חדר הלבשה כמרחב תצוגה, לצד רונה יפמן המנכיחה סוגיות של מגדר בתצלום הניצב מאחורי וילון בתא ההלבשה הצמוד לה.

3

.

שרון פזנר בוחנת סוגיות של בית ומקום ובונה "שכונות" מבטון, בלוקים וקרטון

9

.

חיימי פניכל "עורך שולחן" ומציב עשרות כלים המבטלים אפילו אפשרות של שימוש חד פעמי

10-1

.

בחלל מרכזי מוצגות עבודות שנקודת המוצא בהן היא אריזות TAKE AWAY של פיצה, בתוכן ובעזרתן מציבים יוצרים שונים נקודות מבט על הנושא של יציאה מההרגלי ואמירות על סוגיות מקומיות וקבלת השונה.

12-1

.

המהוה, הפוליטי, זה שמעורר דיון, הלא שימושי, הופכים אובייקטים של תשוקה במרחב המוקפד של קום איל פו ומטשטשים את הגבולות בין איור, אמנות, סוגיות של חיים (בישראל) וסיגנון חיים. בטקסט התערוכה כותבות האוצרות: "בין אם מדובר בשיבוש פיזי של תבניות יציקה, שיבוש של דפוסים חוזרים או בשבירת תבניות מגדריות ודתיות, היציאה מהתבנית מערערת את החוקים המקובלים, שוברת ובונה אמנות אחרת, שמאתגרת את הצופה ומעוררת שיח אמנותי וחברתי".

משתתפים בתערוכה: חיימי פניכל, כרם נאטור, ענבל הופמן, שרון פזנר, רונה יפמן, אבי כץ, אנה מירקין, ארז שמח, הגר לב טוב דודאי, יאנה גורליק, ינון זינגר, מרינה גרצ'אניק, עומר הופמן, עידן לייטמן, סופיה וינסט־גיא, ספיר יחזקאל, שגיא אשין, שסה נאומיב, שרון שפיץ, הילה בן ארי. אוצרים: דביר שקד, דניאל ונטורה, מורן סולמירסקי־נועם, עדי יניב, רלי פרנגלר

12 שרון פזנר

.

הכותרת "מחוץ לשטאנץ" רלוונטית גם לתפיסה שמובילים יובל סער – היזם והאוצר הראשי של שבוע האיור ועידית שילוח – שאמונה על הניהול והאסטרטגיה של הפרוייקט, ונוכחת ברבות מהתערוכות של שבוע האיור 2018 בהן זוכה המהלך הקלאסי של איור דו מימדי המגיב ומלווה טקסט נתון לנקודות מבט חדשות. הצצה לתערוכות נוספות בדרך … (-:

 את הרשימה המלאה ופרטים על כל תערוכות שבוע האיור ניתן לראות כאן: http://www.illustrationweek.co.il/

.

.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s