מבט אחר אל "האחר" – יופי ומיניות במגדר השלישי

.

(FomA (Fear of missing ART : פוסטים קצרצרים המאפשרים הצצה אל תערוכות מציגות

.

מבט אחר אל "האחר" 

.

1-11

רועי ויקטוריה חפץ רושמת דמויות נשיות גרוטסקיות ומציפה דרכן שאלות סביב דפוסים של יופי, נשיות והזדקנות במגדר השלישי – טרנסג'נדרים, קוקסינלים, טרנסקסואלים – שמסתבר שהוא עוד פחות סלחן לתהליכי השינוי של גוף מתבגר ואובדן יופי הנעורים.

1-1

בטריפטיך הקרנות העוטף את הצופה –  שנעשה בשיתוף עם זוהר מלינק-עזרא – היא מציבה סוג של פורטרט עצמי ומכניסה את המבקר לתוך מפגש אינטימי-מיני טעון שלה עם גבר, כאשר במקביל לסצינה הלא פשוטה להתבוננות מוצגת סצינת היטהרות הכוללת קירצוף, "הסרת מסיכות" וטבילה בים (בה מופיעה גם טרנסג'נדרית נוספת החושפת עירום של גוף מתבגר), וסצינה בה מצולמת דמות המזוהה כגבר בטרנינג, נעלי עקב ואיפור כבד, הרוקד/ת זהות/מיניות משוחררת ללא הגדרות.

"הגוף השלישי". תערוכה אמיצה, חשופה, מרשימה וכואבת המציפה סוגיות של ניכור וחרדה מהזדקנות ובדידות במגדר ה"אחר".

3-2

3-1

.2

.

.

בחדר הקטן בקומה מתחת מציגה תמה גורן רישומים אקספרסיביים וגרוטסקים המנכיחים מפגשים אינטימיים ומיניות בין שתי דמויות. הרישומים מעוררים למחשבה על יצריות, אלימות פיזית וריגשית, ואסתטיקה של דימויי גוף מחוץ לדפוסי היופי ההגמוניים, כאשר למול הטריפטיך של חפץ בקומה העליונה הופכת הזהות המיגדרית של הדמויות שבמבט ראשון תפסתי כגבר ואישה להרבה יותר עמומה.

6

7.

.

בדיאלוג המרתק שנוצר בין שתי התערוכות, המוצגות בקומות השונות בבית האמנים בתל אביב, נטענת כל אחת מהתערוכות בערך נוסף, ונפתח דיאלוג המרחיב את המבט והמחשבה אודות סוגיות של יופי, מיניות, יצריות ותנועת החיים בכל המגדרים.

5

"הגוף השלישי", רועי ויקטוריה חפץ וזוהר מלינק עזרא, אוצרת: אורלי הופמן. התערוכה מוצגת במסגרת פרס אן וארי רוזנבלט;  "מקום. תחת. שמש.", תמה גורן, אוצר: ציבי גבע ; בית האמנים תל אביב , עד 2.2.2019

.

.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s